Gleim ЦИА Преглед

Gleim ЦИА Преглед

Updated:June 21, 2018
Брус Welker
This post contains references to products from one or more of our advertisers. We may receive compensation when you click on links to those products. For an explanation of our Advertising Policy, visit this page

gleim ЦИА материјалиОценка на курсот: ★★★★★

Gleim ЦИА Преглед is one of the most popular CIA review courses on the market. Студенти се пофали оваа обемна авто-студија се разбира, кој доаѓа со доделени личен советник да ви помогне во текот на целиот процес на ЦИА испит.
Сеопфатна студија материјали, опција за купување материјали одделно или како пакет, следење на ефикасноста, and money back guarantee, all make this course a very attractive option.

Позитивни

gleim cia counseling1. Personal Counselors & Accessibility

You won’t need to pay for a tutor because your very own counselor is built into the course. Right from the start, your counselor will help you create a study plan based on your schedule, моменталната состојба и позадина. Whether you have questions about the CIA exam process or the study materials, може да се претвори вашиот советник или експерт за сметководство на персоналот на Gleim. Им се јавите по телефон, е-маил, или консултирајте се со П&А пораката одбор за одговори на најчесто поставуваните прашања.

2. Голем прашање банка

Онлајн Gleim тест софтвер вклучува повеќе 3,000 повеќе избор прашања. Студентите ќе можат да ги користат голем тест банка да создаде сопствени пракса тестови. Пракса прашања на тестови може да се филтрираат од бројот и видот, и можете да изберете да се исклучат прашања сте работеле за претходно. Ова помага да се избегне трошењето време на истите прашања кои веќе сте одговориле во корист на фокусирање на оние што не го виделе или што треба да се практикуваат. Вклучени се и детални објаснувања за двете точни и неточни одговори.

gleim cia3. Претстава Анализа

Gleim ви помага да се идентификуваат и да се фокусира на вашите слаби области, за да не поминуваат повеќе време отколку што е потребно се подготвува за следната својата испит ЦИА. Софтверот доаѓа со детална анализа на кои ги пратите вашите перформанси како што напредокот преку курсот. Борејќи се со одреден дел? Можете да ги задржи Преземање на истите прашања се додека не го совладате овој тип. Софтверот песни вашиот најновите обид, просекот на вашиот последен 3 обиди, и вашиот кумулативни просек. Исто така можете да ги следите вашиот напредок во ефикасноста Графикони секција, што покажува слика на вашиот настап досега.

4. Достапни на шпански

Студентите планира да ги преземе испит на шпански ќе бидат среќни да знаете дека Gleim нуди на своите наставни материјали во шпански, како и. Нема потреба да се преведе на пракса прашања на шпански во вашата глава или се борат со јазичната бариера, како и сè е преведена за вас веќе! Вие ќе бидете во можност да се види на прашања во пракса и во двете англиски и шпански јазик.

5. Изберете проучување или испит режим

Во режимот на студија сесија, можете да изберете како многу прашања да се вклучат на вашиот пракса испит. Ова е корисно ако немаат многу време да учат затоа што може да се вклопат во еден брз сесија на вашиот паузата за ручек или пред работа. Во студија на владата, вашите одговори ќе се оценува веднаш и ќе добиете објаснување зошто вашиот одговор е точно или неточно.

Кога ќе почнете да се чувствуваат посигурни во врска секција, можете да ги префрлиме на режимот на пракса испит, која симулира вистинскиот испит на животната средина. Исто како што на вистински испит на ЦИА, одговорите нема да биде откриено додека не се заврши сите прашања.

6. Завршен испит преглед

Режимот на испит проба нуди можност да се подготват со компјутеризиран тест што е речиси идентична на вистински испит на ЦИА. Треба да се има најмалку една недела пред вашиот вистински испит датум, За време на вашиот конечниот преглед. Го симулира вистинскиот испит на животната средина со вклучување 100 повеќе-избор прашања, кои мора да бидат одговорени во 3.5 часа. Ќе бидете во можност да се практикуваат своите вештини време за управување со себе, додека за тестирање на содржината на испитот.

7. Помине Гаранции

Ако не сте задоволни со текот Gleim ЦИА Преглед можете да го вратат за целосна наплата (помалку трошоци за испорака). Или можете да ги искористат предностите на нивните гаранција или замена за гаранции на континуиран пристап. Очигледно е дека Gleim е инвестирање во задоволни клиенти кои ќе го положат испитот ЦИА на нивниот прв обид. За повеќе детали и условите за подобност за различни гаранции, Ве молиме кликнете тука.

8. Попусти

Gleim currently offers Crush readers a 5% discount on all their CIA study materials. Be sure to take advantage of this discount if you go with Gleim!

Добијат 5% OFF Gleim CIA Review

КОНС

1. Цена / Не Заштеда на повеќето пакети

Unless you are planning to buy the Gleim Premium CIA Review System with all components ($849), купување на наставни материјали за сите три дела на испитот заедно во пакет не ќе те спаси многу (или нешто) во споредба со купување на одделни компоненти на програмата. Со нашите дополнителен попуст, you’ll save an extra $42 if you plan to buy the entire Premium CIA Review program with everything included, но студентите заинтересирани само во текот на онлајн преглед не би го направил подобро да се купи првично материјали за еден дел од испитот, во време за да се види како и што одговара на нивните потреби и ги подготвува.

Идеален за корисникот

На Gleim ЦИА аудио преглед е одлично за луѓе кои се постојано во движење. Секој клип е околу долго време од 30-минути и опфаќа различни студија единица. Аудио е компатибилен со повеќето преносни музички уреди и паметни телефони, дозволувајќи им на кандидатите да го проучуваат, додека во салата, при нивната секојдневна менуваат на работа, и други помалку традиционални пати студија. За повеќе информации за Gleim е аудио разбира преглед кликнете тука.

Флексибилност на програмата им овозможува на студентите да се купат на наставни материјали за само еден дел од испитот, во време, или тие може да се купат на целиот курс за мала заштеда. Само-мотивирани ученици ќе прават најдобро со оваа програма – и покрај тоа што ќе се доделуваат личен советник да одговори на прашања и да ви помогне да се дизајнира план студија, ова не е традиционален задача со живо предавања, рокови и пер интеракција.

Мој предлог

Gleim е Најсодржинскиот ЦИА онлајн преглед разбира на пазарот и е голем одговара за секој кој е сериозен во врска со донесувањето на сите 3 делови на испит на првата проба. Личните советници додели на секој студент се една од најголемите предности на програмата е Gleim. Студентите кои се преземени курсеви Gleim препорачуваме прашања на практиката и да известуваат дека материјалот, ги подготвуваат и за вистинскиот испит.

Фактот дека нивниот курс е поддржана од парите назад гаранција, замена гаранција, и да се гарантира онлајн пристап покажува посветеноста Gleim за нивните производи и нивната желба за нивните клиенти да се успее на испит на ЦИА. Преземете една од Gleim е БЕСПЛАТНО Демос и проверете го ова за себе. Ова може да биде најважната одлука да се направи на вашиот пат да го скрши на испит на ЦИА!

ОДИ НА ПРЕГЛЕД GLEIM ЦИА!

 

Резиме на курс карактеристики

 • Интерактивни делови Преглед за Дел 1, 2, и 3 на испитот на ЦИА
 • Големи Тест Прашање банка (3,000+ прашања)
 • Неограничен пракса Испити
 • Интерактивни студија Стругалка
 • Личен советник
 • Книги со дигитален Црти, Примери, Аудиовизуелни Предавања
 • Аудио Преглед Предавања за превземање / Стриминг
 • Завршниот испит проба ™

Цените

Gleim Premium CIA Review System Package (Вклучува делови 1, 2 и 3)
Цена: $849
Вклучува: Unlimited access until you pass to Gleim’s Premium online self-study review course (2016 издание), испити неограничено пракса, испит-emulating тест банка и квизови, личен советник, интерактивни студија во излет, дигитални книга со сеопфатна црти, примери и аудиовизуелни предавања. Исто така, вклучува Gleim ЦИА тест првично, Аудио Предавања (2017 издание), and Exam Rehearsal™ and free Gleim bookbag.

 • Цена за Дел 1 или 2 само: $299
 • Цена за Дел 3 само: $339

Gleim Traditional CIA Review Online (Вклучува делови 1, 2 и 3)
Цена: $799
Вклучува: Традиционалните онлајн авто-студија се разбира преглед Gleim е (2016 издание) доаѓа со интерактивни студија планер, Аудио Предавања (2017 издание) пракса прашања, Gleim дигитални книги кои содржат сеопфатни нацрти и примери, и свој личен советник, all until you pass.

 • Цена за Дел 1 или 2 само: $279
 • Цена за Дел 3 само: $319

Делови Gleim ЦИА 1,2,3 (книги & тест првично)

Вкупна цена: $447

Вклучува: 18-month access to one of the most widely used question banks on the market. ЦИА испит прашања, објавени од страна на IIA и книги (по избор).

 • Цена за Дел 1 – Основи за внатрешна ревизија (Книга & тест првично) само: $139
 • Цена за Дел 2 – Внатрешна ревизија пракса (Книга & тест првично) само: $139
 • Цена за Дел 3 – Внатрешна ревизија знаење Елементи (Книга & тест првично) само: $169

ОДИ НА ПРЕГЛЕД GLEIM ЦИА!

Gleim CIA Review Course Info

Gleim ЦИА Преглед
Силни
1.Personal Counselors & Accessibility
2.Голем прашање банка
3.5% Off попуст законик
4.Достапни на шпански
5.Помине Гаранции

 

 

Резиме
Review Date
Reviewed Item
Gleim CIA Review Course
Author Rating
51star1star1star1star1star

Поврзани Мислења